Jep dorëheqje drejtori ekonomik në spitalin e Tetovës, Artan Etemi

  Drejtori ekonomik i Spitalit të Tetovës, Artan Etemi në profilin e tij në Facebook ka njoftuar opinionin publik për dorëheqjen e tij nga kjo pozitë. Sipas tij, kjo dorëheqje vjen si akt moral, pas tragjedisë që ndodhi në spitalin modular në Tetovë, përcjell Nistori.

  “Duke ndjerë dhimbjen e thellë nga tragjedia që ndodhi në qendrën modulare në Tetovë, si dhe duke qenë prezent vetë në vendin e ngjarjes, nga pamjet trishtuese që kam përjetuar duke nxjerrë edhe vetë me duart e mia kufomat e viktimave, në cilësinë e drejtorit ekonomik të Spitalit të Tetovës jap dorëheqjen time si një akt moral. Qëndroj besnik në parimin se organet hetuese dhe ekspertët e angazhuar ndërkombëtar do zbulojnë arsyen e vërtetë se si erdhi deri te tragjedia që ndodhi në qendrën modulare dhe që theu zemrat tona. Bashkëndjej dhimbjen me familjarët e viktimave”, shkruan Etemi. /Nistori/

  Përndryshe nga tragjedia në spitalin modular në Tetovë mbetën të vdekur 14 persona dhe 12 të lënduar. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Djali e merr nënën e vdekur nga kovid-spitali i Tetovës pa raportuar mjekët, policia heton rastin

  Lajmi i rradhës

  Dorëhiqet edhe Ilir Hasani: Dorëheqja është akti më i vogël që mund ta bëj në këto momente

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë