Joveski, i gatshëm për në Kushtetuese

  LSDM-ja hedh poshtë zërat se emri i kryeprokurorit Lubomir Joveski është lakuar brenda organeve të partisë për t’u propozuar si gjykatës Kushtetues. Nga ky subjekt thonë se kandidaturat janë të pavarura dhe se në momentin kur ka emra potencial do të thirret mbledhja e Komisionit për Zgjedhje dhe Emërime.

  Ndërkohë VMRO-DPMNE-ja akuzon socialdemokratët se po e shpërblejnë Joveskin me pozitë në gjykatën më të lartë në vend si rezultat i mbrojtjes dhe fshehjes së krimit të tyre. Joveski ditë më parë i është përgjigjur mediave se derisa emri i tij propozohet për gjykatës ai do ta pranojë një gjë të tillë. Mandati i tij si i pari i Prokurorisë Publike përfundon në muajin nëntor.

  Lajmi Paraprak

  “Tortura”, Prokuroria nuk ofroi prova të reja kundër Mijallkovit dhe pjesëtarëve të njësitit Alfa

  Lajmi i rradhës

  Propozimrezoluta dorëzohet në Kuvend. Milloshoski: Deputetët të nënshkruajnë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë