Komitova: Zjarri në autobusin e djegur është shumë i çuditshëm, është përhapur shumë shpejtë

  Ministrja e përkohshme për zhvillim rajonal të Bullgarisë, Violeta Komitova për BNT ka komentuar se në ditën e aksidentit është nisur në vendin e fatkeqësisë në autostradën Struma, por pas bisedës me kryeministrin Stefan Janev ai e ka këshilluar të mos shkojë, përcjell Nistori.

  Përndryshe, sot prokurori publik Lubomir Joveski njoftoi se materialet për hetimin e aksidentit të autobusit janë dorëzuar te zëvendës prokurori publik i qarkut të Prokurorisë publike të Pernik-ut, Biser Jordanov Mihajllov dhe hetuesiit të Shërbimit hetimor kombëtar të Bullgarisë Mlladen Hristov Petrov. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  “Hekurudha e Dehur”, atraksioni më i ri në Kroaci (Video)

  Lajmi i rradhës

  Gjukanoviq: “Ballkani Hapur” më shumë është marketing politik se sa iniciativë serioze

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë