Konfiskohen armë në Shkup, arrestohen dy persona

  SPP Shkup ka bërë kallëzim penal kundër shtetasve I.A.(36) dhe B.S.(35), të dy nga Shkupi, për shkak të ekzistimit të shkaqeve të dyshimit për veprën penale “prodhim, posedim, ndërmjetësim dhe tregtim i paautorizuar i armëve ose lëndëve shpërthyese”.

  Më datë 16.05.2023 në Shkup, zyrtarët policorë kanë kontrolluar veturën e pasagjerëve BMW, e cila drejtohej nga I.A. dhe B.S. ka qenë pasagjer, gjatë së cilës janë gjetur dhe konfiskuar tre pistoleta tip “Crvena Zastava”, tre karikatorë dhe disa fishekë të kalibrit 7.62×25 mm.

  Lajmi Paraprak

  Nxënësit, të pavendosur për arsimin e mesëm

  Lajmi i rradhës

  “Maqedonia është dashur të jetë anëtare e BE-së shumë kohë më parë”

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë