KONTESTI RMV – BULLGARI | Dimitrov: Ai bën propozime në favor të palës bullgare

  Ish-ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov mendon se është e pazakontë që një komisioner evropian si Oliver Varhelyi të mos bëjë një deklaratë për media.

  “Është e rëndësishme që zyrtarët e BE-së të kenë kontakte me publikun, jo vetëm me politikanët. Komisioneri evropian është me definicion miku ynë më i mirë dhe çdo hap duhet të jetë i përbashkët, por unë nuk kam pasur një përvojë të tillë me të, sepse ai bëri propozime në favor të palës bullgare. Për një marrëdhënie të tillë kam reaguar shumë herë si individ. Është e rëndësishme që publiku ta dijë se nuk kemi pasur shumë ndihmë nga përpjekjet e tij. Disa diplomatë nga vendet perëndimore të BE-së mendojnë se ne do ta kishim zgjidhur këtë nëse nuk do të ishin propozimet paralele të Varhelyi”, – tha Dimitrov për “Sitel”.

  Sipas Dimitrovit, ne nuk kemi pasur aleat në këtë eurokomisar.

  Lajmi Paraprak

  Kampioni botëror në “Muay Thai” Luan Rudaj pranon mirënjohje nga ambasadori Ukelli

  Lajmi i rradhës

  A duhet të shqetësoheni vërtetë për letrën e aluminit?

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë