KSI: Prioritet mbetet imunizimi i popullatës

  Sportele vaksinimi. Foto: Lirim Shabani

  Ne mbledhjen e sotme te rregullt, Komisioni për Sëmundje Infektive (KSI) ka diskutuar mbi vendosjen e masave restriktive kundër përhapjes se llojit Dellta të virusit, megjithatë Alsat mëson se nuk është marrë asnjë vendim në ketë drejtim. Nga KSI për Alsat njoftuan se prioritet mbetet imunizimi i popullatës.

  Ndryshe autoritetet druajnë për përhapje te tij ne shtator pas kthimit të njerëzve nga pushimet e verës, prandaj dhe diskutohet mbi nevojën e vendosjes se masave restriktive.

  Lajmi Paraprak

  Seancë e Komisionit kuvendor për financim dhe buxhet

  Lajmi i rradhës

  VMRO-DPMNE: Rezoluta mundësi për bashkimin e partive politike

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë