10 fushat e futbollit më të bukura në të gjithë botën

  Futbolli është sporti më i popullarizuar në botë, i shikuar nga miliarda njerëz dhe i luajtur kudo. Kështu që nuk është për t’u habitur që ka më shumë stadiume dhe fusha futbolli që lënë pa frymë.

  Dhe ne nuk po flasim vetëm për amfiteatrot e mëdha, mbresëlënëse arkitektonike të ekipeve kombëtare dhe gjigandëve të Ligës së Kampionëve. Ekzistojnë disa fusha në disa nga vendet më të panjohura në të gjithë globin.

  Nga stadiumet ujore në fshatrat lundrues në fushat e betonit të brendshme të qytetit, përmes fushave të fshehura në pyje të mëdha, këto janë disa nga vendet në planet që kanë një pamje mbresëlënëse.

  Gspon, SwitzerlandOttmar Hitzfeld Stadium
  Koh Panyee, Thailand: Panyee FC Floating Pitch
  Eysturoy, Faroe Islands: Eiði Stadium
  Vaduz, Liechtenstein: Rheinpark Stadium
  Disko Island, Greenland: Qeqertarsuaq Football Pitch
  Henningsvær, Norway: Henningsvær Idrettslag Stadium
  Outer Hebrides, Scotland: Eriskay FC Pitch
  Marina Bay, Singapore: The Float
  MoscowRussia: Meshchersky Park Pitch
  TokyoJapan: Adidas Futsal Park
  Lajmi Paraprak

  Filipçe: Prioritet mbetet imunizimi i popullatës, nuk ka nevojë për masa restriktive

  Lajmi i rradhës

  Si ta përdorni vajin e ullirit për t’u nxirë gjatë verës pa u djegur

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë