“Kush do të mbaj përgjegjësi për ekocidin në TEC Manastir”

  Fotografia: Ilustruese

  Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, në profilin e tij në Facebook, ka postuar video dhe foto nga situata në TEC Manastir.

  Ai kërkon përgjigje nga autoritetet për ndotjen e shkaktuar nga fabrika.

  “TEC Manastiri sot, këto ditë. Kush do të mbajë përgjegjësi penale për këtë ekocid? Hajde koleg Tupançevski ta shohim propozimin tënd në veprim se si do të funksionojë…”, thuhet në postimin e Mickoskit.

  Lajmi Paraprak

  Këshilli i Ambasadorëve: Marrëveshja mes Serbisë dhe Kosovës kontribuonë në stabilizimin e rajonit

  Lajmi i rradhës

  A është i sigurtë dhe cilësorë uji në Shkup?

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë