Lëvizja Besa publikon listën e kandidatëve për Këshillin komunal të Tetovës

  Lëvizja Besa ka publikuar listën e 31 kandidatëve për këshilltarë që do të garojnë në zgjedhjet për Këshillin komunal të Tetovës, të cilat do të mbahen më 20 gusht të këtij viti. Profili i kandidatëve të Besës është i ndryshëm dhe kandidatët janë të profesioneve të ndryshme. Bartës liste përsëri do të jetë Besar Durmishi, shkruan Nistori.

  1. Besar Durmishi – bartës liste
  2. Besa Kadriu
  3 Uka Aliti
  4. Naim Ismaili
  5. Yllzana Zeqiri
  6. Bekim Sadiki
  7. Valon Zeqiri
  8. Halime Rustemi
  9. Arbër Ajdini
  10. Mimoza Zulbeari
  11. Mahije Sejfuli
  12. Himo Maksuti
  13. Argjend Veliu
  14. Sulejman Fejzullahi
  15. Merita Ajdini
  16. Majlinda Qazimi
  17. Ezra Fetai
  18. Ermal Lazami
  19. Bukurije Zeqiri
  20. Fatmir Ajeti
  21. Shpresa Ramizi
  22. Laura Izairi
  23. Samet Bislimi
  24. Dorontina Memeti
  25. Merita Ibishi
  26. Endrit Hasani
  27. Gentijana Sherifi
  28. Visar Krasniqi
  29. Ajshe Ameti
  30. Larita Rexhepi
  31. Semir Beqiri

  Përndryshe Besa përbërjen e kaluar në këshill kishte 8 këshilltarë dhe më pas listës së tyre iu bashkangjit një këshilltare e BDI-së. Besa këtë herë pretendon të fitojë 16 këshilltarë në zgjedhjet për Këshillin komunal.

  Zgjedhjet për Këshillin komunal mbahen më 20 gusht 2022. Fushata zgjedhore do të fillojë më 31 korrik ora 00:00 dhe do të zgjat deri me 18 gusht ora 00:00. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Maqedoni, rregjistrohen 770 raste të reja me Covid-19

  Lajmi i rradhës

  Shtatë ushqime ideale të pasura me magnez

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë