Lloga nënshkroi kërkesën për ekstradimin e Ljupço Palevskit

  Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga ka nënshkruar kërkesën për ekstradim të Ljupço Palevskit, i cili mbrëmjen e djeshme është arrestuar në Balikesir të Turqisë, përcjell Nistori.

  “Pasi të përkthehet në gjuhën turke, menjëherë do t’u dërgohet autoriteteve turke, gjegjësisht Ministrisë së Drejtësisë së Republikës së Turqisë.

  Presim bashkëpunim me autoritetet gjyqësore të Republikës së Turqisë dhe veprim nga ana e tyre në një kohë sa më të shkurtër, pas çka Ljupço Palevski do të sillet para organeve të drejtësisë në vendin tonë”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Drejtësisë.

  Lajmi Paraprak

  Pendarovski: Palevski me dekada ka ndjellë urrejtje, sistemi nuk ka reaguar

  Lajmi i rradhës

  QBN: ryshfeti lulëzon në RMV

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë