LSDM-ja dënon krahasimin e BE-së dhe Ursula Von der Leyenit, me nazistët dhe regjimin nazist

  “LSDM-ja  dënon krahasimin e Bashkimit Europian dhe Presidentes së Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen, me nazistët dhe regjimin nazist, të bërë nga foltorja parlamentare nga VMRO-DPMNE.

  Është skandaloze, e turpshme dhe e dënueshme që deputetët e VMRO-DPMNE-së me urdhër të Hristijan Mickoskit të fyejn drejtpërdrejt miqtë tanë në Bashkimin Evropian dhe dëmtojnë reputacionin e shtetit.

  VMRO-DPMNE-ja përveç që ka punuar kundër interesave të Maqedonisë dhe qytetarëve, ka qëndruar edhe kundër gjithë Bashkimit Evropian.

  Mickoski dhe VMRO-DPMNE të kërkojnë falje për këtë sjellje skandaloze, të heqin dorë nga destruktiviteti, veprimet antievropiane dhe manipulimi i opinionit me gënjeshtra dhe të pavërteta”, thuhet në reagimin e LSDM-së.

  Lajmi Paraprak

  DITA E TRETË | Kuvendi do të diskutojë për përmbajtjen e kornizës së propozimit francez

  Lajmi i rradhës

  Nënat dhe gratë e ushtarëve rusë kërkojnë kthimin e tyre nga Ukraina

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë