Maqedonia e Veriut | Deri tani janë vaksinuar 220 mijë qytetarë kundër virusit Covid-19

  Infermieret qëndrojnë në hyrje të sporteleve të vaksinimit në pritje të qytetarëve. Foto: Lirim Shabani

  Në pikat e vaksinimit në të gjithë Maqedoninë e Veriut, përfshirë edhe ditën e djeshme, gjithsej janë vaksinuar 219.977 qytetarë, përcjell Nistori.

  “Në vend gjithsej janë vaksinuar 219.977 qyetetarë, ndërsa 33.831 qytetarë janë rivaksinuar. Sipas shifrave të fundit, 43% e popullsisë mbi moshën 70 vjeç kanë marrë të paktën një dozë vaksine dhe 33% e popullsisë mbi moshën 65 vjeç janë vaksinuar me të paktën një dozë të vaksinës”, tha ministria.

  Vaksinimi masiv bëhet në disa qytete të vendit, Shkup, Tetovë, Kumanovë, Shtip, Manastir, Strumicë, Ohër. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Bajamet janë të shëndetshme edhe për mëlçinë

  Lajmi i rradhës

  RMV | Organizimi i dasmave në mjedise të hapura do të varet nga rënia e numrit e të infektuarve me Covid-19

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë