KShZ tregon jehonën e votuesve në Tetovë deri në ora 15:00

  Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) ka publikuar të dhënat për daljen e qytetarëve në votime në tre komunat në të cilat sot mbahen zgjedhje.

  Nga KSHZ njoftojnë se deri në ora 15:00 në Tetovë kanë votuar 21.29 përqind e qytetarëve të regjistruar në Listën Zgjedhore.

  Ndërsa në Qendër Zhupë është dalja është 32,88% , kurse 34,41% në Komunën Mavrovë-Rostushë.

  Në Tetovë votohet për këshilltarë të rinj të Komunës, ndërsa në Komunën e Qendër Zhupë sot për herë të dytë po mbahen zgjedhjet për kryetar./Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Osmani: Qytetarët të dalin të votojnë dhe të vendosin për të ardhmen e tyre

  Lajmi i rradhës

  Maqedonia e Veriut prej sot me 590 policë të rinj

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë