Menduh Thaçi paralajmëron fakte për djegien e spitalit modular në Tetovë (Video)

  Lideri i Partisë Demokratike për Shqiptarët, Menduh Thaçi ka paralajmëruar publikim të fakteve për djegien e spitalit modular në Tetovë.

  Thotë se këto fakte të cilat do t’i publikojë në rolin e mjekut, do të dëshmojnë se djegia e spitalit modular nuk është tragjedi, por krim.

  “Shumë shpejt do të jap fakte dhe argumente profesionale pse këtë e quaj krim”, tha Thaçi, transmeton TV21.

  Ka shtuar se duhet të jepet edhe përgjegjësi për këtë.

  Ndërkaq nga djegia e spitalit modular në mbrëmjen e 8 shtatorit jetën e humbën 14 persona kurse u lënduan 12 të tjerë.

  Lajmi Paraprak

  Qeset e plastikës në RMV po shtrenjtohen, ndërsa bota i largon nga përdorimi

  Lajmi i rradhës

  Kallëzime penale për keqpërdorimin e pozitës zyrtare dhe pastrim parash në Komunën e Petrovecit

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë