Mickoski kërkon takim me Kovaçevskin për të caktuar datën e zgjedhjeve të parakohshme

  Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, i propozoi sot kryeministrit Dimitar Kovaçevski një takim të përbashkët dhe publik në të cilin do të diskutohet mes tjerash edhe për datën e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, të cilat, siç tha ai, do të ishin zgjidhje e natyrshme për “situatën katastrofike në vend.

  Mickoski i dha afat Kovaçevskin deri më 10 maj për t’u deklaruar nëse e pranon apo refuzon propozimin, në të kundërtën paralajmëroi se hapa seriozë dhe të paprecedentë.

  Lajmi Paraprak

  Llojet e çajit që forcojnë sistemin imunitar

  Lajmi i rradhës

  Kovaçevski – Donfrid: BE-ja t’i njohë politikat efektive të RMV-së me hapjen e bisedimeve

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë