Mickoski për deklaratën e Zaevit: Ujku qimen e ndërron, por karakterin jo

  Në VMRO-DPMNE nuk ka ndarje, është parti kompakte. Nesër kemi komitetin qendror ekzekutiv të partisë në Ohër dhe aty do të flasim për aksionin e mundshëm politik në raundin e dytë për komunat ku nuk kemi kandidatë, tha për media lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

  Lidhur me deklaratën e kryeministrit Zoran Zaev se nëse nuk e fitojnë postin e kryetarit mund të largohet nga pozita në qeveri, Mickoski thotë se “Ujku qimen e ndërron, por karakterin jo”.

  “Jemi mësuar me qëndrimet e ndryshueshme të kryeministrit. Nuk do të isha i befasuar nëse ai do të ndryshonte deklaratën e tij pas 31 tetorit. Ajo ditë do t’i ndodhë, njerëzit do ta ndihmojnë të marrë vendimin e duhur, të cilin e kanë thënë një herë”, thotë Mickoski./

  Lajmi Paraprak

  Vetingu i politikanëve, tani po

  Lajmi i rradhës

  Për herë të parë në Shkup “Java e filmit shqiptar”

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë