Për herë të parë në Shkup “Java e filmit shqiptar”

  “Java e filmit shqiptar” për herë të parë do të mbahet në Shkup. Ngjarja organizohet nga Ambasada e Shqipërisë në Shkup, në bashkëpunim me Qendrën Kombëtare të Kinematografisë dhe Kinotekën e Maqedonisë, njofton Nistori.

  Një program prej 9 filmash të shkurtër dhe filma të gjatë artistikë do të shfaqen falas për publikun e Shkupit në ekranin e Kinotekës. Në vijim e gjeni orarin e filmave. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Mickoski për deklaratën e Zaevit: Ujku qimen e ndërron, por karakterin jo

  Lajmi i rradhës

  Opozita është e bindur se suksesi i zgjedhjeve lokale do t’i sigurojë së shpejti edhe pushtetin qendror

  Lajme tjera

  “Baba i vogël”

  Li-Young Lee E varrosa tim atë në qiell.Qysh atëherë, zogjtëe lajnë dhe e krehin çdo mëngjesdhe ia ngrenë…
  Më tepër

  Bashkohu

  Informohu në kohë