Ministri Bekteshi paralajmëron rikthimin e masave kufizuese

  Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi përmes një njoftimi në rrjetin social Facebook, si pasojë e rritjes së numrit të të infektuarve me COVID 19, u bëri thirrje të gjithë qytetarëve që të vaksinohen, e veçanërisht sektorit të gastronomisë që t’i respektojnë protokollet!

  Bekteshi theksoi se numri i të infektuarve në këtë periudhë është me të vërtetë shqetësues dhe mund të shkaktojë kthimin e gjendjes kur do të duhet të merren masa kufizuese.

  “KUJDES! Rritja e numrit të të infektuarve me COVID-19 këtë periudhë është me të vërtetë shqetësuese, që mund të na rikthej deri në një situatë ku duhet të marrim masa RESTRIKTIVE, e të cilat padyshim se do të ishin në dëm të ekonomisë në vendin tonë”.

  “Andaj, apeloj tek të gjithë qytetarët që fillimisht të vaksinohen dhe veçanërisht te sektori i gastronomisë që të zbatojnë protokollet gjatë veprimtarisë së tyre, kështu do ta ruajmë shëndetin, por edhe ekonominë në përgjithësi”, ka shkruar ministri Bekteshi!

  Lajmi Paraprak

  Edhe Qyteti i Shkupit ndanë nga 10 mijë denarë shpërblime për zjarrfikësit

  Lajmi i rradhës

  Dritëro Agolli për gruan

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë