Mjekët amë i kthejnë mbrapsht mirënjohjet ministrit Sali

  Mjekët amë të Maqedonisë ia kthyen mbrapsht mirënjohjet ministrit të Shëndetësisë Bekim Sali.

  Kjo gjë ndodhi në protestën që ata e mbajtën sot para Ministrisë së Shëndetësisë.

  Aty, u bashkua edhe ministri Sali, i cili i dëgjonte mjekët se çka kishin për t;i thënë dhe pyetjet që kishin për t’ia bërë.

  Kujtojmë se më herët, në një konferencë për media, Sali e konsideroi protestën e mjekëve legjitime, por jo me kohë.I pyetur nëse ministria do t’i plotësonte kërkesat e tyre, Sali tha:

  “Të gjithë përfaqësuesit e shoqatave e dinë se jemi duke punuar për një model të ri të financimit të kujdesit parësor shëndetësor. Unë mendoj se sot është për të shënuar Ditën e Shëndetit, jo për të protestuar. Ata do të jenë të ftuarit e mi sot dhe do të jem i lumtur t’i shoh si grup në protestë”, tha Sali. /Alsat/

  Lajmi Paraprak

  Boki-13 dënohet me nëntë vite burg, Remenski shpallet e pafajshme

  Lajmi i rradhës

  ShBA-ja kritikon procesin e KPK-së për kryeprokuror të Shtetit

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë