Momenti kur amerikani kap armën e oficeres derisa po merrej në pyetje (Video)

  Një burrë i akuzuar për vrasjen e një fëmije, arriti të kapte armën e ngarkuar të një oficereje, derisa po merrej në pyetje nga policia.

  Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, Terrell Rhodes, 27-vjeçar, thuhet se sapo ishte rrëfyer se kishte rrahur për vdekje dyvjeçarin, kur ai ‘rrëmbeu’ pistoletën – dhe filloi të ndeshej me oficerët të cilët u përpoqën ta çarmatosnin atë.

  Incidenti u kap në kamera brenda një stacioni policie në Las Vegas dhe pamjet tregojnë momentin kur Rhodes kap armën me të dyja duart, derisa tre oficerë përpiqen t’ia marrin atë.

  Policët përleshen me të dhe njëri prej tyre mund të shihet duke grushtuar 27-vjeçarin në kokë, derisa ai mban armën afër gjoksit të tij.

  Iu deshën më shumë se një minutë mundjeje, katër oficerëve që të marrin armën nga Rhodes. 

  Lajmi Paraprak

  Bakiu: Zgjedhja e kryetarit me një raund të vetëm do të krijonte akoma më shumë ndarje etnike

  Lajmi i rradhës

  Si ta përshpejtoni rritjen e flokëve

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë