Moti i nxehtë, temperatura deri në 40 gradë

  Moti në vend do të jetë kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë, në pjesët lindore me vranësira të vogla. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verior, në juglindje nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri në 22, ndërsa ajo maksimale prej 33 deri në 40 gradë.

  Në Shkup dhe rrethinë mot i ngjashëm. Temperatura minimale do të ulet në 19 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 39 gradë Celsiusë.

  Lajmi Paraprak

  Përfitimet shëndetësore të limonit

  Lajmi i rradhës

  Bekteshi dhe Ministria e Ambientit Jetësor kanë përfunduar planin për energji

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë