Moti me diell, temperatura deri në 39 gradë

  Moti në vend do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë të lehtë deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale di të jetë në interval prej 11 deri në 21 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 32 deri në 39 gradë Celsiusë.

  Edhe në Shkup e rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm. Temperatura minimale do të jetë 19 gradë, derisa ajo maksimale do të arrij 37 gradë Celsiusë.

  Lajmi Paraprak

  Si u bënë valët e të nxehtit, “vrasësi” i heshtur i ndryshimeve klimatike

  Lajmi i rradhës

  Vërtetohet teksti i Propozim-ligjit për barnat

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë