MSH: Dje kanë aplikuar 11.695 vaksina, qytetarët të kyçen masivisht

  Një qytetarë pret në radhë për t’u vaksinuar kundër virusit Covid-19.

  Vaksinimi po zhvillohet normalisht në të gjitha pikat në të gjithë vendin, ndërsa vijon edhe vaksinimi në terren. Në pikat e vaksinimit në vend dhe në terren, gjatë ditës së djeshme janë vaksinuar gjithsej 446.008 qytetarë.

  Dozën e parë të vaksinës dje e kanë marrë 4.799 qytetarë, ndërsa janë vaksinuar gjithsej 11.695 qytetarë. Gjithsej 713.114 doza të vaksinave janë aplikuar në vend dhe 267.106 qytetarë janë rivaksinuar, njoftoi Ministria e Shëndetësisë./MIA/

  Lajmi Paraprak

  Në Gjykatën Penale-Shkup filloi seanca gjyqësore për rastin “Parcelat në Vodno”

  Lajmi i rradhës

  Udhëtoi për 44 ditë me aeroplan, piloti 18-vjeçar thyen rekordin Guiness

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë