Një ekip nga Klinika e fëmijëve do të qëndroj në Gjevgjeli | Shqyrton infektimin e fëmijëve

  Një ekip nga Klinika e fëmijëve sot do të qëndroj në Gjevgjeli ku bashkë me mjekët e spitalit të përgjithshëm të Gjevgjelisë, do të shqyrtojnë se nga çfarë infektimi janë prekur 50 fëmijë dhe foshnja nga ky qytet.

  Ministri Filipçe sot vetëm se ka përsëritur atë që mbrëmë u tha përmes një komunikate të Ministrisë së Shëndetësisë, se akoma nuk ka detaje se për çfarë infektimi bëhet fjalë, dhe as indice se çka mund ta ketë shkaktuar. Ai sot tha se testet për kovid-19, tek të gjithë fëmijët kanë rezultuar negativ, dhe raste të ngjashme nuk janë regjistruar në qytetet tjera të vendit.

  Lajmi Paraprak

  Tiramisu me krem çokollate | Freskia perfekte që ju duhet këtë verë

  Lajmi i rradhës

  Spasovski: Rreth 4 mijë aplikime në ditë për dokumenta personale

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë