Pagoi 10 mijë denarë për dru, por u mashtrua

  Fotografia është ilustruese

  Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se dje, në ora 11:35 në Sektorin e Punëve të Brendshme në Strumicë një 66-vjeçar, baor i një fshati nga Strumica ka denoncuar se është mashtruar nga një person për 10.000 denarë.

  Sipas të denoncuarës, personi ka ardhur te ai dhe i ka ofruar dru për nxehje, pasi kanë rënë në ujdi ai ia ka dhënë paratë, pas çfarë personi ka shkuar dhe nuk ka ardhur kurrë më për t’ia sjellë drunjtë.

  Nga MPB thonë se ndërmerren masat për zbardhjen e rastit.

  Lajmi Paraprak

  Vendi i “Lahutës së Malcis’” në sistemin letrar shqiptar

  Lajmi i rradhës

  I refuzohet kompensimi | Komisioni konsideron se bëhet fjalë për pengesë të lehtë intelektuale

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë