PDSH e rikandidon Azem Sadikun për Studeniçanin

  Partia Demokratike Shqiptare (PDSH)- dega Studeniçan ka mbajtur kuvendin e degës ku janë zgjedhur kryetari i degës dhe anëtarësia e kryesisë së degës.

  Siç njofton Shërbimi për informim nga kjo parti, për kryetar të degës së Karshiakës është zgjedhur Nimetulla Demiri, ndërsa në këtë kuvend komisioni vendosi që Azem Sadiku të rikandidojë për Komunën e Studeniçanit për zgjedhjet lokale që pritet që mbahen në tetor të këtij viti.

  Ndërkaq, ngjarjen e ndoqi edhe kryetari i partisë Menduh Thaçi duke iu drejtuar simpatizantëve me një fjalim rasti.

  “Unë do të jem në përkrahje të vazhdueshme të Azem Sadikut që jeta e banorëve të këtyre anëve të jetë më e mirë, më kualitative dhe më e zhvilluar në të gjitha aspektet”, është shprehur Thaçi.

  Lajmi Paraprak

  Parashikimi Angli – Kroaci | Statistika, analizë, formacionet e mundshme

  Lajmi i rradhës

  Trafiku i makinave, një humbje e madhe për shoqërinë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë