PDSh publikon listën e kandidatëve për këshilltarë në Komunën e Tetovës

  Partia Demokratike Shqiptare (PDSh) ka publikuar listën e 31 kandidatëve për këshilltar që do të garojnë në zgjedhjet për Këshillin komunal të Tetovës, të cilat do të mbahen më 20 gusht të këtij viti. Profili i kandidatëve të PDSh-së është i ndryshëm dhe kandidatën janë të profesioneve të ndryshme, shkruan Nistori.

  Lista e kandidatëve për Këshillin komunal – Tetovë

  1. Visar Palloshi – Bartës liste
  2. Ngadhnjim Alili
  3. Gjilfer Shasivari
  4. Besart Asllani
  5. Emrush Saqipi
  6. Mona Sadiki
  7. Behar Loki
  8. Ejup Shabani
  9. Vjosa Iljazi
  10. Ajsel Bilalli
  11. Besim Ismaili
  12. Arita Shaqiri
  13. Loranda Beadini
  14. Harun Deari
  15. Agon Avziu
  16. Berat Amiti
  17. Erdem Ismaili
  18. Remzije Aziri
  19. Merdi Zendeli
  20. Alejna Ismaili
  21. Fari Krasniqi
  22. Xhemil Selimi
  23. Fatime Isai
  24. Semi Beqiri
  25. Rina Ferati
  26. Faredin Demiri
  27. Xhevaire Ceka
  28. Shkodran Kamberi
  29. Fatime Kuqi
  30. Valmira Zaimi
  31. Aliriza Hajrullahi

  Përndryshe PDSh-ja përbërjen e kaluar në këshill kishte 2 këshilltarë dhe bartës liste ishte Pajtim Thaçi dhe më pas u tërhoq nga këshilli dhe liroi vendin pasardhësit që ishte në listën e kandidatëve të partisë.

  Zgjedhjet për Këshillin komunal mbahen më 20 gusht 2022. Fushata zgjedhore do të fillojë më 31 korrik ora 00:00 dhe do të zgjat deri me 18 gusht ora 00:00. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Cilat ilaçe janë më të shitura në Maqedoninë e Veriut?

  Lajmi i rradhës

  Dyfytyrësia e Gylenit dhe xhematit të tij

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë