Policia arrestoi qytetarin nga Prilepi, drejtonte veturën plotësisht i dehur

  Policia ka gjobitur mbrëmë një shofer, i cili gjatë kontrollit të alkoolit në gjak kishte 4.55 promilë.

  Ai megjithatë kishte vendosur që të ulej pas timonit dhe të drejtonte një makinë. Për shkak të këtij rekordi famëkeq ai u gjobit si dhe u largua nga trafiku. Gjatë kontrollit janë sanksionuar gjithsej 58 drejtues mjetesh.

  Ndryshe, 4.55 promilë konsiderohet si helmim i rëndë nga alkooli, ndërsa mbi 5 konsiderohet intoksikim vdekjeprurës.

  Lajmi Paraprak

  Deputetët e ASh-së në një vijë me parlamentarët dhe senatorët perëndimorë, sa i përket Kosovës

  Lajmi i rradhës

  JU KUJTOHET PËRRALLA PËR MBRETIN LAKURIQ…

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë