Politikanit shqiptar Dritan Abazoviq i rrezikohet jeta, rritet siguria për të

  Pas vlerësimit të shërbimeve të sigurisë se siguria e zëvendëskryeministrit, Dritan Abazoviq ishte e rrezikuar për shkak të arrestimit të anëtarëve të “klanit Kavaç”, Prokuroria Speciale e Shtetit formoi një procedurë për të përcaktuar se nivelin e rrezikut që i kanoset zyrtarit të Malit të Zi.

  Në mars, Ministria e Brendshme njoftoi se kishte informacione që aktivitetet e planifikuara kishin për qëllim rrezikimin e jetës së Abazoviqit për shkak të arrestimit të “Kavçanit” për shkak të krimeve të rënda, raporton rtcg.

  “Çështja që është formuar është në fazën e zbulimit dhe më shumë informacion dhe të dhëna nuk mund të zbulohen në mënyrë që të mbrohen interesat e procedurës”, tha Danja Sanja Joviceviq, prokurore speciale dhe zëdhënëse e Prokurorisë Speciale të Shtetit.

  Pas vlerësimit të shërbimeve të sigurisë, siguria e Abazoviq u rrit. Duke marrë masa dhe veprime për të ndriçuar krimin e rëndë të kryer më 25 prill në Mojkovac, oficerët e Administratës së Policisë treguan ekzistimin e një rreziku të mundshëm për sigurinë e mbajtësve të pozicioneve më të larta shtetërore.

  Abazoviç gjithashtu u kërcënua përmes Facebookut, por Prokuroria Speciale e Shtetit përcaktoi se nuk kishte elementë për fillimin e procedurave penale. /Telegrafi/

  Lajmi Paraprak

  Çmimet globale të ushqimit janë rritur me ritmin me të shpejtë në dekadë

  Lajmi i rradhës

  “NJË NJERI SHUMË, SHUMË I RREZIKSHËM” | Mlladiçi, më i kërkuari i Europës në pritje të vendimit përfundimtar të Hagës

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë