Protestohet kundër shtrenjtimit të rrymës elektrike, banorët e Gërçecit bllokojnë urën në Saraj

  Protestuesit nga Saraji, sot kanë bllokuar autostradën Shkup-Tetovë. Ata protestojnë kundër shtrenjtimit të rrymës elektrike dhe kompanive energjetike. Bllokada është vendosur përkatësisht nga banorët e fshatit Gërçec te ura e Sarajit, njofton Nistori.

  Sipas burimeve të Nistorit, bllokada vjen jo vetëm për shtrenjtimin e rrymës elektrike, por edhe problemet tjera të mëdha që kanë banorët e kësaj zone me rrymën elektrike. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Kambanë alarmi për “Shtëpitë publike mediatike të degjenerimit masiv”

  Lajmi i rradhës

  Hapet konkursi për mbështetjen e artistëve me vetëfinancim

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë