Publikohen pamjet nga “ferma” e Bitcoin në Krujë, këto janë super pajisjet që përdoreshin (Foto/Video)

  Një laborator prodhimi kriptomonedhash është zbuluar në qytetin e Krujës.

  Mësohet se zbulimi ka ardhur nga një aksion i OSHEE në Krujë, pasi një subjekt ishte i dyshuar për shpenzimin e lartë të energjisë.

  Pas kontrolleve në një banesë që rezulton e marrë me qira u zbuluan edhe kompjuterët e teknologjisë së lartë që përdoren për të krijuar monedhat virtuale. Shqipëria ende nuk e ka rregulluar me ligj prodhimin e monedhave virtuale dhe deri më tani ky aktivitet është illegal shkruan ABCNews. 

  Lajmi Paraprak

  Shtetasja e Serbisë mblidhte para për një vajzë të sëmurë pa autorizim, arrestohet nga policia e Kosovës

  Lajmi i rradhës

  Trajanov: Analizat treguan se një pjesë e madhe e LSDM-së nuk dolën për të votuar

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë