Shtetasja e Serbisë mblidhte para për një vajzë të sëmurë pa autorizim, arrestohet nga policia e Kosovës

  Policia e Kosovës ka bërë të ditur një rast të mashtrimit në Leposaviq, ku një shtetase femër shtetase e Serbisë ka raportuar se pa autorizimin e saj  e dyshuara shtetase e Serbisë, po mblidhte para për vajzën e saj të sëmurë që banon në territorin e Republikës së Kosovës pa leje qëndrim.

  Rasti ka ndodhur më 20 tetor në ora 13:00.

  “Ankuesja femër shtetase e Serbisë ka raportuar se pa autorizimin e saj e dyshuara shtetase e Serbisë, po mblidhte para për vajzën e saj të sëmurë që banon në territorin e Republikës së Kosovës pa leje qëndrim”, thuhet në raport.

  E dyshuara është  arrestuar dhe gjatë marrjes në pyetje ajo pranoi se edhe më parë kishte mbledhur para për një person tjetër, e të cilat i kishte keqpërdorur.

  Me vendim të prokurorit e dyshuara është liruar në procedurë të rregullt.

  Lajmi Paraprak

  Aktori Alec Baldwin vret një grua gjatë xhirimeve të filmit

  Lajmi i rradhës

  Publikohen pamjet nga “ferma” e Bitcoin në Krujë, këto janë super pajisjet që përdoreshin (Foto/Video)

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë