Rama drejtuar Zaevit: Shpresoj që përkthyesi të mos jetë si herën e kaluar, më shkatërroi mesazhin

  Kryeministri i Shqipërisë , Edi Rama në fjalët e tij fillestare në Forumin Ekonomik në Shkup ka reaguar pasi gjatë vizitës ës tij të fundit në Shkup, Qeveria nuk kishte siguruar përkthim adekuat, transmeton Alsat. Rama sot iu drejtua kryeministrit Zoran Zaev duke thënë se shpreson që shpreson që “përkthyesi të mos jetë si herën tjetër”.

  “Do tu drejtohem në shqip, sipas rregullit të vendosur dhe shpresoj që këtë herë përkthyesi të mos jetë si herën tjetër Zoran, që ma shkatërroi komplet mesazhin”, tha mes tjerash Rama.

  Lajmi Paraprak

  Zaev: Synojmë të mos ketë ndalesa në kufijtë mes Maqedonisë, Shqipërisë dhe Serbisë

  Lajmi i rradhës

  Komiteti për parandalim të torturës, sërish me kritika për kushtet e burgjeve në vend

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë