Rama: Zgjidhja e ngërçit kritik ndërmjet Bullgarisë dhe RMV-së vetëm nëpërmjet dialogut

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sot është takuar me presidentin e Bullgarisë, Rumen Radev dhe kanë folur për marrëdhëniet biletarale, duke theksuar nevojën për dialog mes palëve për zgjidhjen e ngërçit kritik mes Bullgarisë e Maqedonisë së Veriut, përcjell Nistori.

  “Mëngjes pune me Presidentin, Rumen Radev, mbi marrëdhëniet e shkëlqyera bilaterale dhe nevojën për dialog mes palëve për zgjidhjen e ngërçit kritik mes Bullgarisë e Maqedonisë së Veriut (çka momentalisht pengon edhe thirrjen e Konferencës Ndërqeveritare BE-Shqipëri)”, shkruan Rama në Facebook. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Ushqimet e duhura që do t’ju ndihmojnë për një trup në formë

  Lajmi i rradhës

  Fillon prishja e platformave pa leje në Ohër

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë