Reagon NATO: Të ulet tensioni në veri të Kosovës

  NATO ka bërë thirrje për shtensionim të menjëhershëm të situatës në veri të Kosovës.

  Në një reagim në twitter të zëdhënëses së NATO-së, Oana Lungescu, thuhet se NATO bën thirrje që Beogradi dhe Prishtina të tregojnë përmbajtje dhe të shmangin çfarëdo vendimi të një anshëm dhe të kthehen në dialog.

  “Mandati i KFOR-it mbetet për të siguruar një ambient të qetë dhe të sigurtë dhe liri të lëvizjes për të gjitha komunitetet”, ka shkruar Lungescu. 

  Lajmi Paraprak

  Të gjithë njohim njerëz të cilët thjesht nuk mund të kërkojnë falje – ja dhe arsyeja!

  Lajmi i rradhës

  “Lirika majhoshe” | Lirim Alija, poeti që zotëron artin e vështirë të të bërit vargje të lehta (Video)

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë