Rezultatet e regjistrimit në RMV do të jenë gati për gjashtë muaj

  Përpunimi i të dhënave të regjistrimit është në progres, rezultatet do të jenë gati për 6 muaj, deklaroi sot drejtori i Entit Shtetëror të Statistikave Apostol Simovski, sipas të cilit asnjë person nuk do të lihet jashtë regjistrimit.

  “Ajo që ne u udhëzuam për të mbuluar të gjithë popullsinë për regjistrimin ishte të kishim një koncept sesi ta ndiqnim, gjëja kryesore nga e cila u udhëzuam ishin objektet e banimit. Ndodhi që ne nuk gjetëm askënd në shtëpi dhe i lamë kontaktet kështu që nuk mund ta gjenin. Mendoj se shqetësimi i njerëzve që nuk janë të regjistruar është minimal, por mund të mbulohet përmes metodës që përdor përmes sistemit tonë dhe në fund të përpunimit asnjë person nuk do të lihet jashtë regjistrimit”, tha Simovski.

  Sipas tij, rezultatet e regjistrimit të popullsisë pritet të jenë gati në mars.

  Lajmi Paraprak

  Borrell: Kurti dhe Vuçiq “menjëherë” t’i kthehen dialogut

  Lajmi i rradhës

  Çekia e heq TVSH-në për energjinë elektrike për shkak të çmimeve të larta

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë