Rikonstruohen parkingjet në Kampusin Klinik “Nënë Tereza”

  Në mënyrë të plotë është rikonstruuar dhe që sot në mëngjes është lëshuar në përdorim hapësira e parkingut dhe qasja në Klinikën e Stomatologjisë, ndërsa është bërë edhe organizim i plotë i parkut rreth Klinikës me ulëse të reja dhe gjelbërime, publikoi sot në profilin e tij në Fejsbuk ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

  Thekson se së bashku me Qytetin e Shkupit dhe kryetarin e Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov e kanë bërë rikonstruimin e plotë dhe ripërtëritjen e qasjes, parkingjet dhe hapësirat për lëvizjen e autoambulancave dhe lëvizjen e pacientëve të palëvizshëm në Kampusin Klinik “Nënë Tereza”.

  “Trefish është rritur kapaciteti për parkim me parkingun e ri të cilin vitin e kaluar e vendosi pranë Klinikës për Gjinekologji dhe Akusheri. Hapësirë e re është siguruar edhe tek Klinika për Sëmundje Infektive dhe Gjendje Febrile ku është siguruar edhe parkim pranë spitalit modular”, shkroi Filipçe./Kohamk/

  Lajmi Paraprak

  Snopçe: Nuk e mbështesim interpelancën kundër Xhaferit

  Lajmi i rradhës

  Sonte në Shkup Shkëndija pret sllovenët e NSH Murës, fillon rrugëtimi i Shkëndijës së Tetovës drejt futbollit europian

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë