Rivarroset trupi i Liridona Ademajt

  Në fshatin Rracaj të Gjakovës, sot është bërë rivarrimi i turpit të Liridona Ademajt, e cila u vra mbrëmjen e 29 nëntorit në Prishtinë.

  Ajo me kërkesë të familjes është zhvarrosur nga varrezat e fshatit Cërmjan.

  Në ceremoninë e rivarrimit kanë marrë pjesë edhe ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ministrja Rozeta Hajdari dhe ministrja Donika Gërvalla.

  Prezent janë parë edhe deputetë e qytetarë të shumtë.

  Ndërkaq familjarët e Liridona Ademaj, kanë hapur të pame në fshatin Rracaj.

  Për vrasjen e Liridona Ademajt janë arrestuar tre persona ndaj të cilëve është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh.

  Në mesin e tyre është edhe bashkëshorti i saj, Naim Murseli, i cili dyshohet se ka orkestruar vrasjen e bashkëshortes së tij.

  Lajmi Paraprak

  Kovaçevski: pas 17 viteve RMV do të ketë zgjedhje të rregullta parlamentare

  Lajmi i rradhës

  Kush deshi që vrasjen e Vanjës ta përlyej me karakter etnik?!

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë