Robotët shpërndajnë ujë Zemzemi për pelegrinët (Video)

  Robotë të mençur po shpërndajnë për pelegrinët ujë të shenjtë nga pusi i Zemzemit, në një përpjekje për të shmangur kontaktin mes punëtorëve dhe njerëzve të tjerë, si pjesë e masave parandaluese kundër COVID-19, para fillimit të sezonit të ardhshëm të haxhillëkut në Mekë.


  Arabia Saudite ka njoftuar se do t’i lejojë 60.000 banorë të vaksinuar që të shkojnë për haxhillëk këtë vit, por myslimanëve nga vendet e tjera u është ndaluar udhëtimi për të dytin vit me radhë. /REL/

  Lajmi Paraprak

  Biden, Putin dhe kthimi i realpolitikës

  Lajmi i rradhës

  Kujdes nga disa shpendë transmetojnë sëmundje

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë