“Roli i infermiereve në periudhën e pandemisë është duke shpëtuar jetë të panumërta njerëzish”

  Venko Filipçe në takimin e sotëm me infermieret e RMV-së

  Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe me rastin e 12 majit, Ditës ndërkombëtare të
  infermiereve, është takuar sot me infermieret e punësuara në Klinikën për sëmundje infektive dhe gjendje febrile, përcjell Nistori.

  “Roli juaj në përballjen me këtë pandemi ka një rëndësi të madhe për të gjithë ne dhe gjithë kjo e thekson rëndësinë e punës që bëni çdo ditë. Ju nuk jeni vetëm promovues të shëndetit, por jeni edhe mbrojtës, njohuritë dhe sakrifica e të cilëve shpëtojnë jetë të panumërta çdo ditë”, tha ministri Filipçe në takimin me infermieret.

  Nga Ministria e Shëndetësisë vlerësojnë se thelbi dhe kontributi ndaj përballjes me pandeminë e përgjithshme e potencuan rolin kyç të infermierëve në sistemin shëndetësor dhe se kushtet e punës së infermiereve janë përmirësuar. /AIM/Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Roth thotë se BE-ja duhet t’i mbajë premtimet e saj

  Lajmi i rradhës

  Vendimi skandaloz i Kuvendit: Me miratimin e ligjit për legalizimin e objekteve ilegale mund të jetë votuar amnistia e Stevçe Jakimovskit

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë