Roth thotë se BE-ja duhet t’i mbajë premtimet e saj

  “BE-ja duhet t’i mbajë premtimet e saj dhe të fillojë bisedimet me të dy vendet sa më shpejt të jetë e mundur”, është shprehur ministri gjerman, Michael Roth. Ai mbështet fuqimisht fillimin e negociatave të pranimit midis Maqedonisë dhe Shqipërisë me BE-në, përcjell Nistori.

  “BE duhet t’i mbajë premtimet e saj. Ne duhet t’i rrisim përgjegjësitë tona. Maqedonia dhe Shqipëria tashmë kanë dhënë, kështu që Bashkimi Evropian duhet të japë tani dhe menjëherë. BE-ja duhet të fillojë negociatat me Maqedoninë dhe Shqipërinë sa më shpejt të jetë e mundur”, kështu ka shkruar Roth në Twitter. /Nistori/ 

  Lajmi Paraprak

  Buçkovski: Bisedat me Bullgarinë nuk duhet parë nga aspekti emotiv

  Lajmi i rradhës

  “Roli i infermiereve në periudhën e pandemisë është duke shpëtuar jetë të panumërta njerëzish”

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë