Ruskovska: Opozita nuk më shkruan, kurse pozita më largon

  Për Vilma Ruskovskën, Prokuroria për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit punon mirë dhe ka rezultate. Por ajo e pranon se ka edhe presione, përcjell Nistori.

  Sipas dëshmisë së saj gjatë debatit në “A1on”, asaj i kanë thënë: “Kujdes çfarë bëni, mund të përfundoni si Katica Janeva”. Ajo pret fitore dhe është 102.5% e sigurt. Në debat Ruskovska theksoi: “Opozita s’më pranon, kurse pozita më ka larguar.

  “Nuk jam dakord që Prokuroria për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit ka pak besim. Përkundrazi”, shtoi ajo.

  Ajo gjithashtu është përgjigjur nëse ka kërkuar miratim përpara se të ndjekë penalisht zyrtarët aktualë të qeverisë.

  “E dini çfarë thashë kur fillova të ndjek penalisht zyrtarët aktualë. Kishte një fjali në ‘Sreqna Nova 49’, një fjali legjendare, dhe e përmend gjithmonë: ‘Lindja nuk më pranon, Perëndimi nuk na shkruan’. Pra, opozita nuk më ka pranuar asnjëherë, dhe pozita më ka hequr”, tha Ruskovska.

  Ajo u paraqit si e pamëkat. Ajo nuk pranoi vërejtjet e kolegëve të saj, të cilët pretendojnë se do të marrin postin, se ishte shumë shpesh në televizion dhe komentonte procedurën disiplinore.

  “Unë e bëj punën time shumë mirë”, kundërshton Ruskovska.

  Kur u pyet nëse kamxhiku e goditi atë, ajo shtoi: “Epo, jo, nëse po mendoni nëse reputacioni im është në rrezik mes kolegëve të mi, nuk mendoj kështu. Përkundrazi, mendoj se tani kam më shumë mbështetje nga kolegët se sa më parë”.

  Prokurorja, nëse nuk bëhet kryeshefe, nuk do të kthehet të jetë prokurore kryesore, zbuloi ajo në debat. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Taravari: Kushtetuta e RMV-së është e arnuar, na duhet një e gjithë pranueshme

  Lajmi i rradhës

  Ahmeti: Ministrat shqiptarë në Qeveri nuk angazhohen vetëm për shqiptarët, por për të gjithë qytetarët

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë