Ruskovska: Të dorëzohet i gjithë dokumentacioni për furnizime publike të spitaleve modulare

  Prokurorja Vilma Ruskovska ka dhënë urdhër që Byroja për Furnizime Publike ta dorëzojë gjithë dokumentacionin për furnizime publike të 19 spitaleve modulare në Maqedoni.

  Një urdhër i tillë vjen pas zjarrit tragjik që ndodhi në spitalin modular të Tetovës ku humbën jetën 14 persona.

  Edhe ministri Filipçe bëri thirrje organeve hetuese që të hetojnë furnizimet publike duke ofruar gjithë dokumentacionin e plotë.

  Ministri gjithashtu tha se spitalet kanë kaluar nëpër gjitha procedurat dhe se janë të sigurta për përdorin.

  Lajmi Paraprak

  Të dielën zhvillohen sfidat në Ligën e Parë dhe të Dytë

  Lajmi i rradhës

  “Pa dorëheqjen e Zaevit dhe Filipçes nuk ka hetim objektiv”

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë