Sekuestrohen bimë narkotike në Tearcë të Tetovës! Pronari thotë se ara nuk është punuar me vite

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në Tearcë të Tetovës janë kapur 100 rrënjë të uzinës së kanabisit, transmeton Alsat. Bimët narkotike janë gjetur në vendin e quajtur “Llapuf”.

  “Sipas pronarit të arës S.U. (67) nga Tearca e Tetovës, këto ara nuk janë punuar dhe kultivuar për disa vjet me radhë. Po merren masa për zbardhjen e rastit”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

  Lajmi Paraprak

  Rruga përpara për marrëdhënien SHBA-Shqipëri

  Lajmi i rradhës

  Tetovë, policia jep detaje për trupin e pajetë të gjetur në lumin Vardar

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë