Sela: Alternativa mori vota me Aleancën për ta dërguar BDI-në në opozitë, e jo ta mbajë në pushtet

  Kryetari i ASh-së Ziadin Sela në lidhje për mandatarin e ri, Dimitar Kovaçevski ka hedhur një sërë kritikash. Sipas Selës, fjala e Zaevit është fjalë e thënë para opinionit, ai ose duhet të shkojë deri në fund të mandatit ose të shpall zgjedhje të parakohshme, Ali Ahmeti dhe BDI nuk kanë po ashtu legjitimitet që të jenë pjesë e kësaj Qeverie, njofton Nistori.

  “Erdhën me premtimin se do të bëjnë kryeministër shqiptarë dhe për së dyti herë votojnë kryeministër maqedonas të parin Zoran Zaevin, tani Kovaçevskin e votojnë. Pse nuk e votojnë Naser Ziberin, ky është momenti. Parti politike e cila 100 ditët e parë nuk i mban premtimet kryesore që i jep, nga ai moment e humb legjitimitetin. Andaj them se nuk ka legjitimitet.

  Sela nuk la pa e përmendur edhe ish-partnerin e koalicionit, Afrim Gashin dhe Alternativën, ku poashtu theksoi se Gashi nuk ka legjitimitet për shkak se kanë marrë vota opozitare, vota anti-pushtet bashkë me Selën dhe ASh. Ky koalicion mori vota që të sjellin ndryshim tek shoqëria shqiptare dhe ta dërgoj BDI-në në opozitë e jo ta mbajë në pushtet. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Kovaçevski zyrtarisht kryeministër i ri i RMV-së

  Lajme tjera

  Beteja për Tajvanin zhvendoset në Europë

   Pierre Haski Dy ministra të jashtëm, rivalë midis tyre, po zhvillojnë këtë javë ture takimesh nëpër Evropë: njëri vjen nga Pekini, dhe tjetri nga Tajpei. Është një situatë e paprecedentë, e cilatregon…
  Më tepër

  Bashkohu

  Informohu në kohë