Shkarkimi i Ilir Metës, mësohen emrat e anëtarëve të Komisionit

  Kuvendi është mbledhur sot në seancë plenare për ngritjen e komisionit hetimor për shkarkimin e Metës. PS së bashku me opozitarët në ditët e fundit të mandatit të tyre i kanë hapur rrugë hetimit parlamentar për presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta.

  Mazhoranca në mbledhjen e grupit parlamentar ka vendosur që të miratojnë ngritjen e Komisionit Hetimor, ky kryetar do të jetë Alekt Hyseni dhe nënkryetar Myslim Murrizi. Nga të gjithë anëtarët e Komisionit, vetëm Klotilda Bushka do të jetë deputete në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit pasi të tjerët nuk kanë marrë asnjë mandat në 25 prill.

  Kryetar
  Alket Hyseni
  Nënkryetar
  Myslym Murrizi
  Sekretar
  Klotilda Bushka
  Anëtar
  Vasilika Hysi
  Elena Xhina
  Spartak Braho
  Halil Jakimi
  Nikolin Staka
  Arlind Çarçani
  Zëvendësues
  Ermonela Felaj
  Xhemal Qefalia
  Eugen Bojaxhi

  Tentativa e dytë e socialistëve
  Pas dështimi të herës së parë, socialistët kërkojnë me ngulm që në tentativën e dytë të bëjnë gjithçka për ta larguar Ilir Metën nga posti i Presidentit me akuzën e shkeljes së rëndë të Kushtetutës gjatë periudhës para dhe pas zgjedhore.

  Lajmi Paraprak

  Edhe një i akuzuar në rastin “Sozia” pranoi fajin

  Lajmi i rradhës

  Certifikatat për pranim të vaksinës merren nga mjeku amë ose nga pikat e vaksinimit

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë