Edhe një i akuzuar në rastin “Sozia” pranoi fajin

  Në seancën e sotme gjyqësore për rastin “Sozia”, edhe një i akuzuar ka pranuar fajin. Shemsedin Jashari tha se ndjehet fajtor për veprën për të cilën ngarkohet.

  Gjykata që sot i shqiptoi dënimin prej 1 vjet e 7 muaj dhe ndalesë që të punojë në MPB në 10 vitet e ardhshme. Jashari është i akuzuari i gjashtë i cili ka pranuar fajin.

  Lajmi Paraprak

  Kurti takohet me kryetarin e Athinës, Greqia mbështet liberalizimin e vizave për kosovarët

  Lajmi i rradhës

  Shkarkimi i Ilir Metës, mësohen emrat e anëtarëve të Komisionit

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë