Sot fillon regjistrimi në shkollat e mesme

  Regjistrimi në vitin e parë në të gjitha shkollat e mesme për vitin shkollor 2021/2022 fillon sot. Sipas Konkursit të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës, në shkollat e mesme publike ka 30.053 vende të lira.

  Paraqitja dhe regjistrimi i nxënësve do të bëhet sipas orari të përgatitur nga ana e shkollës.

  Ekzistojnë tre aplikime dhe regjistrime në periudhën e regjistrimit në qershor – e para është në 14 qershor nga ora 12:00 deri në 19:00, në 15 dhe 16 qershor shkollat do të marrin aplikime nga ora 7:00 deri në 19:00 dhe më 17 qershor – nga ora 7:00 deri në ora 15:00.

  Renditja me rezultatet e regjistrimit dhe vendet e lira të punës do të publikohen më 17 qershor pas orës 16:00.

  Lajmi Paraprak

  Ndërron jetë kreu i ‘familjes më të madhe në botë’ | La pas vetes 38 gra, 89 fëmijë dhe 36 nipër e mbesa

  Lajmi i rradhës

  Kotzias: FFM duhet ta ndryshojë emrin

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë