Sot gjatë ditës në komunikacion janë regjistruar 107 shoferë nën ndikim të alkoolit

  Në komunikacionin e Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 107 shoferë nën ndikim të alkoolit, derisa 327 shoferë për tejkalim shpejtësie.

  Zëdhënësi i Policisë theksoi që kontrollet e përforcuara do të vazhdojnë edhe ditët në vazhdim.

  Raportohet që vetëm në Shkup gjatë 24 orëve janë shënuar 158 dënime, 59 për tejkalim shpejtësie, 22 për alkool dhe 13 për vozitje pa leje.

  Lajmi Paraprak

  Qytetarët e RMV-së deri më 6 gusht mund të aplikojnë për pozitën e trajnuesit në zgjedhjet lokale

  Lajmi i rradhës

  Ende nuk dihet fati i Qendrës së re Klinike në Shkup

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë