Sot pas 10 muajve për herë të parë në RMV nuk ka të vdekur nga virusi Covid-19

  Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka publikuar të dhënat e sotme mbi numrin e pacientëve të infektuar dhe të shëruar nga virusi Korona. Në postimin e tij në Facebook, ai shprehet se sot, për herë të parë që nga 2 shtatori i vitit 2020, asnjë pacient nga ndërlikimet e Covid-19 nuk ka vdekur në Maqedoninë e Veriut, përcjell Nistori.

  “Virusi është larg fitores, por kjo fitore e vogël na jep shpresë se jemi më afër përfundimit të agonisë. Sidoqoftë, ne duhet të vazhdojmë të respektojmë masat dhe mënyra e vetme për të zvogëluar numrin e viktimave është të vaksinohen masovikisht”, shkroi Filipçe në njoftim.

  Të infektuarit në 24 orët e fundit:

  • Shkup – 3,
  • Tetovë – 2,
  • Veles – 1,
  • Kërçovë – 1
  • Ohër- 1.

  Të shëruarit në 24 orët e fundit:

  • Shkup – 3,
  • Kumanovë – 1,
  • Tetovë – 1,
  • Veles – 1,
  • Gostivar – 1,
  • Sveti Nikole – 1,
  • Resnjë – 1.

  Numri i përgjithshëm i të infektuarve:

  • Shkup 68611, aktiv 189
  • Kumanovë 8868, aktiv 52
  • Prilep 8318, aktiv 33
  • Tetovë 7232, aktiv 28
  • Manastir 6304, aktiv 18
  • Veles 5471, aktiv 3
  • Gostivar 5180, aktiv 14
  • Kavadar 5153, aktiv 0
  • Ohër 5011, aktiv 19
  • Shtip 4959, aktiv 2
  • Strumicë 4113, aktiv 6
  • Strugë 2981, aktiv 4
  • Koçan 2791, aktiv 4
  • Kërçovë 2578, aktiv 26
  • Gjevgjeli 2195, aktiv 3
  • Negotinë 2184, aktiv 4
  • Sveti Nikole 1523, aktiv 1
  • Resnjë 1234, aktiv 0
  • Kriva Pallankë 1222, aktiv 2
  • Radovish 1161, aktiv 7
  • Berovë 1029, aktiv 0
  • Dellçevë 972, aktiv 4
  • Dibër 941, aktiv 2
  • Vinicë 886, aktiv 5
  • Probishtip 789, aktiv 0
  • Vallandovë 666, aktiv 1
  • Bogdanc 494, aktiv 0
  • Krushevë 490, aktive 1
  • Demir Hisar 400, aktiv 3
  • Demir Kapi 396, aktiv 0
  • Kratovë 376, aktiv 3
  • Makedonski Brod 359, aktiv 1
  • Pehçevë 268, 0 aktiv
  • Makedonska Kamenicë 249, aktiv 2
  • Dojran 132, aktiv 0.
  Lajmi Paraprak

  Kurti: Është e rëndësishme çka ke në kokë, e jo çka ke mbi kokë | Riaktualizohet çështja e bartjes së shamisë në shkolla

  Lajmi i rradhës

  Shahpaska: Punëtorët janë kapitali më i vlefshëm që kemi

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë